Ing. Miroslav Hampl

“Zjednodušme život zemědělcům a udržme českou zemědělskou
výrobu v souladu s přírodou”

hampl

Miroslav Hampl se představuje

Narodil jsem se 24. 12. 1956. Prožívám téměř celý život v obci Bohuňovice mezi Olomoucí a Šternberkem. Jsem ženatý. S manželkou jsme vychovali dceru a syna. Máme dvě vnučky. Vysokou školu zemědělskou v Brně, obor zootechnický, jsem absolvoval v roce 1983.Od září 1976 nepřetržitě pracuji v zemědělství. Jediná přestávka byla dvouletá vojenská služba u železničního vojska.

Nyní jsem jednatel a ředitel zemědělského podniku ZD Bohuňovice s. r. o, členem dozorčí rady Agrární komory České republiky, členem kontrolní komise Svazu chovatelů holštýnského skotu. Pracuji v Radě obecního zastupitelstva Bohuňovice a jsem členem správní rady MAS Šternbersko. Ve volném čase hraji šachy a zahradničím.

 Do krajských voleb kandiduji proto, že se mi to zdá jako dobrý nápad k využití zkušeností z celoživotní práce v zemědělství. Zasadím se o zjednodušení pracovního života zemědělců, malých, středních i velkých farmářů, výrobců a zpracovatelů potravin a všech chovatelů a pěstitelů v celém kraji. Mojí prioritou je podpora udržitelné zemědělské výroby v souladu s možnostmi krajiny, ochrana půdního fondu a zlepšení vnímání zemědělství v očích široké veřejnosti.